
Dit nieuwe seizoen start Radio Lila met een knal! Op een van de heetste dagen van het jaar namen de vaste sprekers – Kees Voorhoeve (docent Geesteswetenschappen) en Ingmar de Boer (voorzitter TVN) – samen met co-presentatoren Marleen Schefferlie en Eelco van der Velde een inspirerend gesprek op op landgoed ’t Medler in Vorden. Onderwerp: inwijding, mondelinge en schriftelijke opvolging en goeroeschap – en het was zo boeiend dat Radio Lila er maar liefst twee afleveringen van maakte.
En dat is nog maar het begin! Dit staat al op de planning:
Emeritus hoogleraar Vergelijkende Godsdienstwetenschap Paul van der Velde onderzoekt de invloed van hindoeïstische en boeddhistische ideeën in het Westen. Welke rol speelden – en spelen – stromingen als oriëntalisme, theosofie en New Age? In een volgend gesprek duikt hij dieper in de rol van Tibet in het boeddhisme en analyseert hij de esoterie en exoterie van de tradities. Kortom: de mix van religie, geschiedenis, beeldvorming en de voortdurende ontmoeting tussen verschillende manieren om naar mens en werkelijkheid te kijken.
Wendy Doeleman gaat vanuit haar eigen praktijk in op de westerse interpretatie van eeuwenoude spirituele tradities uit India. Waar ligt de grens tussen klassieke tantrische tradities en “neo-tantra”? Wat kun je volgens haar door tantra herkennen, in het lichaam, in de zintuigen en in het leven zelf?
Kees Voorhoeve gaat verder met de geliefde serie Geheime Leer (over de Stanza’s van Dzyan) over het ontstaan van de kosmos en het ontstaan van de mens. Ook verrast hij de luisteraars weer in zijn eigen bevlogen stijl met parels zoals The Heartdrops of Dharmakaya – een vertaling van de essentiële leringen van de Tibetaanse Bonpo-traditie. Hoe kan deze tekst een praktische handleiding zijn naar bevrijding, om illusies los te laten en de Natuurlijke Toestand te herkennen?
André Klukhuhn, chemicus, filosoof en expert westerse filosofie en cultuur, duikt dieper in de wereld van de mythologie, met De tocht van de Argonauten. Want hoe blijven de oude verhalen ons ook vandaag nog inspireren? En de verborgen wijsheid in sprookjes? Die onthult Anita Janssen (aka de Rooie Reporter) in een nieuw item.
Radio Lila draait op volle toeren! Al 65.000+ downloads en 170 afleveringen online. Blader, zoek, ontdek – voor ieder wat wijs!
Elke twee weken verschijnt er een nieuwe aflevering op de website en op alle grote streaming platforms. Meld je gratis aan en mis niets!
Wil je Radio Lila steunen? Nu kan het! Via de donatieknop op de website kun je met een klein bedrag helpen.
Bezoek Radio Lila op www.radiolila.nl

